D. Kameronas: "britų visuomenė yra teisėtai susirūpinusi". Nuotr. Getty Images

D. Kameronas: “britų visuomenė yra teisėtai susirūpinusi”. Nuotr. Getty Images

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Kameronas šiandien pranešė, kad nuo 2014 01 01 jo šalyje dirbantiems ir darbo netekusiems užsieniečiams iš ES valstybių įvedamas trijų mėnesių laikotarpio ilgumo pašalpos gavimo apribojimas. Nutarimui taip pat pritarė ir opozicijoje esantys leiboristai.

Ši darbo rinkos užsieniečiams apribojimo priemonė reiškia, kad nuo ateinančių metų sausio pirmos ES piliečiams, kurie gyvena ir dirba Didžiojoje Britanijoje bus apsunkinta galimybė pasinaudoti britų socialinės sistemos lengvatomis. Pirmus tris mėnesius nuo savo atvykimo į Didžiąją Britaniją kitų ES šalių piliečiai neturės teisės į bedarbio pašalpą. Apie tai skelbiama šio trečiadienio Didžiosios Britanijos vyriausybės oficialiame pranešime.

Socialine lengvatas užsieniečiams apribojančių priemonių paketas buvo parengtas dar lapkričio mėnesį, tačiau iki šiol tų priemonių taikymo pradžios terminai nebuvo numatyti. Vyriausybės pranešime skelbiama, kad Kameronas Didžiąją Britaniją nori padaryti „mažiau patrauklia vieta tiems ES atvykėliams, kurie į ją atvyksta ir gyvena valstybės išlaikomi“, – sakoma vyriausybės pranešime.

Priimdamas tokį nutarimą Kameronas taip pat siekia suminkštinti ir jam dėl per daug liberalios politikos imigrantų atžvilgiu priekaištaujantį konservatyvųjį savo partijos elektoratą. Didžiosios Britanijos rinkėjai, ypač konservatorių šalininkai jau kuris laikas kritikuoja ministrą pirmininką dėl jo neryžtingumo sprendžiant socialinių turistų sukeliamas problemas.

Didžiosios Britanijos bulvarinė spauda jau mėnesis kaip kad šiurpina britus, gąsdindama prasidėsiančiu didžiuliu ir nekontroliuojamu bulgarų ir rumunų atvykimu į šalį. Nuo 2014 01 01 įsigalioja ES teisės aktai, pagal kuriuos tiek Rumunijos, tiek ir Bulgarijos piliečiai įgyja teisę laisvai įsidarbinti Didžiojoje Britanijoje.

Leiboristai remia šį nutarimą

„Sunkiai dirbanti britų visuomenė yra teisėtai susirūpinusi dėl to, kad į čia atvykstantys imigrantai naudojasi mūsų socialinės sistemos privalumais“, – sako Kameronas. Leiboristai šiam sprendimui pritaria be išlygų. Jie tiktai kritikuoja  jo įsigaliojimo pradžios datą. „Mes jau prieš devynetą mėnesių reikalavome priimti šį įstatymą. Kodėl vyriausybė tempia iki paskutinės minutės?“, – sakė Britanijos parlamento narys leiboristas Yvette Cooper.

pl-logo-mini