Sveika, miela sese, sveikas, mielas broli,

Esame tūkstantmetės valstybės vaikai. Tačiau tikrąjį gimtadienį minime vėlesnį, nes tai yra mūsų, pasaulio pripažintos valstybės, gimtadienis.

Tą dieną Lietuvos didysis kunigaikštis Mindaugas tapo karaliumi. Liepos 6 – oji yra diena, kai Lietuva tapo pasaulio valstybe, o lietuvis, atsiverdamas jam – pasaulio lietuviu.

Jame mūsų nėra daug. Bet buvome, esame ir būsime jėga, kuri stipriai prisideda prie Žemės rutulio sukimosi. Pasaulio lietuvis yra žymiai daugiau, nei tautybė – tai gyva ir reali idėja, gimusi prie Baltijos, prie jos esanti, išplitusi ir plintanti bei įsišaknijanti visame pasaulyje, tai laisvas, atsakingas ir pozityvus žmogus, ieškantis ir atrandantis, kuriantis bei keičiantis savo aplinką ir save.

Esu toks, kaip ir tu, nes tu – tai aš. Augu su tavimi, džiaugiuosi ir liūdžiu kartu, mokausi, dirbu, ilsiuosi, klystu ir taisau klaidas.

Būnu su tavimi kur tu begyventum, kur tu bekeliautum. Mes kuriame vienas kitą. Viskas yra mūsų valioje, viskas yra mūsų širdyse, galvose ir rankose.

Nuoširdžiai tavo,

Pasaulio lietuvis