LRV premjeras Algirdas Butkevičius

LRV premjeras Algirdas Butkevičius. Nuotr.: vyriausybės kanceliarijos.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius šiandien, antradienį interviu LRT radijui kalbėjo apie Lietuvos pieno gamintojų problemas, kitų metų valstybės biudžetą ir pensijų kompensavimo klausimą, aptaria su skalūnų dujų gavybos konkursu susijusius klausimus.

„Mano nuomone, konkursas turėtų būti atnaujintas ir tęsiamas. Manau, kad tai būtų ženklas ir kitiems investuotojams“, – sako premjeras.

Paklaustas, apie Lietuvos pieno gamintojams Rusijoje kylančias problemas, premjeras sako, kad mūsų šalies pienininkams būtina orientuotis ir į kitas rinkas. „Reikia turėti keletą rinkų arba rinkos turi būti diversifikuotos. Ir aš tikiuosi, kad šiuo metu mūsų darbai, anksčiau prasidėję su Kinija, duos tam tikrų rezultatų. (…) Kita rinka, kuri, mes manome, turėtų atsiverti, tai – Brazilija. Taip pat stipriai dirbama su JAV, (…) Turkmėnistanu, Azerbaidžanu ir Kazachstanu“, – teigia Ministras Pirmininkas.

Rusijai vykdant embargą lietuviškiems pieno produktams, Lietuvos parduotuvėse žmonės perka buvusią eksportui skirtą grūdėtąją varškę

Buvusi Rusijos rinkai skirta varškė dabar perkama Lietuvoje. Nuotr.: pasauliolietuvis.com

„Manau, kad priežasčių yra labai daug, (…) pirmiausia politinės. Bet norint kalbėti apie tam tikrus nukrypimus nuo kokybinių reikalavimų, tai mes šiandien neturime tokios informacijos ir negalime to teigti“, – pažymi Vyriausybės vadovas, atsakydamas į klausimą apie galimas susiklosčiusios situacijos priežastis.

Paklaustas apie pensijų kompensavimą, Ministras Pirmininkas sako, kad nuo 2015 m. planuojama pradėti grąžinti tą pensijų dalį, kuri buvo sumažinta, o patį pensijų grąžinimo mechanizmą visuomenei ketinama pateikti iki kitų metų gegužės 1 d.

Lietuvos radijas

pl-logo-mini