SP1Šiandien Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas susitiko su Belgijos Atstovų Rūmų Pirmininku Andrė Flahautu (André Flahaut).

Pažymėjęs, jog Lietuvos ir Belgijos Parlamentų Pirmininkai susitinka pirmą kartą, V. Gedvilas trumpai pristatė svečiui Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetus, Seime jau įvykusius ir planuojamus pirmininkavimo renginius.

Seimo Pirmininkas pasidžiaugė glaudžiu abiejų šalių ekonominiu bendradarbiavimu, išreiškė viltį, kad ateityje stiprės Lietuvos ir Belgijos tarpparlamentiniai ryšiai.

Seimo vadovas taip pat priminė vieną iš prioritetinių mūsų šalies pirmininkavimo ES Tarybai tikslų – pasirašyti asociacijos sutartį su narystės ES siekiančia Ukraina. V. Gedvilas išreiškė viltį, jog Belgija bus palaikančiųjų pusėje. Atstovų Rūmų Pirmininkas pažadėjo perduoti šį pageidavimą Belgijos Ministrui Pirmininkui bei užsienio reikalų ministrui.

Pirmininkas A. Flahautas patvirtino matantis dideles galimybes ir perspektyvas abiejų šalių tarpparlamentinės diplomatijos plėtojimo srityje. 

 „Perduosiu savo šalies parlamentarams, kad jie dažniau apsilankytų Lietuvoje, o Jus savo ruožtu kviečiu į Belgiją“, – sakė svečias.

Jo teigimu, nacionalinių parlamentų vaidmuo, dalyvavimas ir matomumas priimant esminius sprendimus vis didėja. „Parlamentų vaidmuo svarbus ir santykiuose su NATO bei ES. Labai svarbus ir tarpusavio bendravimas, ypač kalbant apie mažas šalis, tokias kaip Lietuva ir Belgija“, – teigė A. Flahautas.

 

Nuotraukos autorius: Olga Posaškova

lrs.lt