Jonas Žališkevičius

Los Andželas alsuoja karščiu. Tai antrasis pagal dydį Jungtinių Valstijų miestas (po Niujorko), o su priemiesčiais yra viena didžiausių metropolinių pasaulio zonų – apie 18mln. gyventojų. Miesto Ramiojo vandenyno pakrantę, lenktyniaudami su žuvėdros spalvos kateriais,  raižo banglentinikai, paplūdymiai nugulti, nusėsti ir nustovėti nuo lengvos vanilės iki tamsaus šokolado atspalvių kūnų, kurie, pasimainydami vieni su kitais, tarsi nerangūs jūrų liūtai, taškosi okeano bangose.

Sako, kad vandenyno paviršių skrodžiantys ryklių pelekai, keldami sumaištį, retkarčiais prašvilpia per Los Andželo miesto maudykles. 

Niekada nesibaigianti maišatis tvyro ir kitoje pakrantės pusėje – baseinų, palmių bei kitokių, iš 140 pasaulio šalių čia suplaukusių, sudygusių ir 224 kalbomis kalbančių medžių tankynėje. Čia sukiojasi verslo rykliai, gyvenimo būdą piešia Holivudas, o kas tai yra  Beverli Hilsas, Pasadena ir Long Byčas dar priešinternetinėje televizijos eroje žinojo beveik viso pasaulio gyventojai.

Taip – Los Andželas pasauliui diktuoja savo madas. Ir buvau maloniai nustebintas, kad šių „diktatorių“ tarpe sėkmingai sukasi ir lietuvė. Tuo labiau, kad ji nėra kažin kelintos kartos emigrantų amerikietiškąjį sėkmės mentalitetą su motinos pienu perėmusi palikuonė, tačiau, iš taip vadinamųjų  „trečiabangininkų“ – tik prieš dešimt su trupučiu metų persikėlusi gyventi į Jungtines Valstijas. 

Tai prieš metus įkurtos modelių agentūros „Vaiva Models“  įkūrėja bei savininkė ponia Vaiva Tučkuvienė.

Agentūra užsiima internacionaline modelių paieška, jų parengimu  profesionaliam modelių darbui. „Vaiva Models“ yra motininė modelių agentūra, kuri rūpinasi visais įmanomais bei būtinais modelių klausimais. “Vaiva models” – tai ir tarptautinių renginių organizatorė.

Kodėl Los Andželas?

„Istorija įdomi“- sako Vaiva. Jos dukra Vesta, dar tuomet, kai Vaiva gyveno Floridoje, kartą prasitarė, kad norėtų gyventi Kalifornijoje ir būti aktore. “Na, pagalvojau, tikrai to nebus, bet į aktorinę mokyklą nuvedžiau – sekėsi puikiai. Mokytojai, kai kurie jų buvo atvykę iš Kalifornijos ,  dar labiau sustiprino mergaitės norą vykti į ten ir siekti aktorinės karjeros. Jos stiprus užsispyrimas siekti tikslo buvo užkrečiantis. Vieną dieną sulaukiau skambučio iš Kalifornijos,  prisistatęs agentas pranešė, kad norėtų matyti Vestą, – buvau nustebusi. Pasirodo, ji pati būdama tuomet tik 12 metų,  išsiutinėjo savo demo reel visoms Kalifornijos agentūroms ir iš daugelių jų  sulaukė pakvietimo atvykti. Taip ir atsiradom čia, Los Andžele“ – pasakoja Vaiva.

Dukra tapo daugeliu Vaivos Tučkuvienės darbų įkvėpėja. Vaivos drabužių kolekcijos: “Vaiko šypsena”, ”Močiutės prisiminimai”, kurios buvo pristatytos Niujorke, Manhattan ir Floridoje, Orlande buvo skirtos jai. „Nuo mažens dukra rengėsi mano ir močiutės sukurtais drabužiais. Kompaniją Vaiva Models įkūriau taip pat jos paskatinta. Tai nusprendžiau dar tebedirbdama Fox Models International kompanijai – tai yra vienai didžiausių modelių skautų kompanijai, kuri kelis kartus metuose Floridoje rengia Disney World modelių pristatymus žymiausioms modelių agentūroms, tokioms kaip IMG, Women, Next, One model management, Trump, Ford , Wilhelmina, Elite ir daugeliui kitų“-  pasakoja Vaiva.

Kai kurie Vaivos Tučkuvienės atrasti modeliai tapo labai sėkmingi modelių biznyje. Modeliai pasirašinėjo kontraktus su geriausiomis pasaulio modelių agentūromis, pradėjo pasirodyti įvairiuose mados žurnalų viršeliuose ir net tokiuose žymiausiuose, kaip „Vogue“. „Tuomet Vestutė pradejo sparčiai agituoti mane pačią  imtis tos veiklos. Vis sakydavo: “turi, mamyte, tokią gerą akį, merginas užkreti savo optimizmu siekti modelio darbo viršūnių, jas mokai savo patirties, merginos ir jų tėvai tavimi pasitiki, kodėl pati nesiimi tos veiklos?“" – atskleidžia Vaiva Tučkuvienė.

Vaiva sako, kad jau daugelį metų apie tai buvo  galvojusi, kaupusi informaciją. Taip ir atsirado „Vaiva Models“. Dukra Vesta su didžiausiu džiaugsmu ir entuziazmu kartu su mama kibo į darbus. Turėdama jau nemažą aktorinę patirtį, ji dėsto aktorinį modeliavimą tiems , kurie ruošiasi tapti komerciniais, reklaminiais modeliais, rengia fotosesijas, fotosesijų mizancsenas, padeda kurti merginoms įvaizdžius ir charakterius, moko , kaip prieš fotokamerą interpretuoti ir kurti individulius personažus, įgarsinti televizinius mados reklaminius siužetus.

Lietuvoje Vaiva Tučkuvienė yra baigus Klaipėdos Universiteto lietuvių kalbos , literatūros ir režisūros specialybę. „Mada ,šokis, drama – šios meno sritys buvo mano sielos atgaiva. Kaip juos suderinti, apjungti į  vieną visumą nesupratau, kol neįkūriau Mados teatro, čia mano modeliai ir vaidino, ir šoko, ir demonstravo madas. Tai buvo nuostabus periodas mano gyvenime“- prisiminė Vaiva. Vėliau, atostogų metu, Niujorke jai pačiai teko  padirbėti  profesionaliu modeliu “Total” modelių agentūroje , o grįžusi 1994 metais Lietuvoje ji įkūrė modelių agentūrą, kurią pavadino  “Vaivos studija”. Nuo to laiko Vaiva surengė daugelį mados ir grožio konkursų tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų: Lietuvos Modelių agentūrų Top Modelis ’97 (Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose) konkursą, „Metropolitan Top Model Lietuva’99, 2000“ konkursus Klaipėdoje ir Vilniuje, renginius „Šiaulių Krašto Mis ‘ 98. ir Mis ‘ 99“ , „Mada, Jūra Top Modelis“  konkursą 2000-ųjų metų Jūros šventės  Klaipėdoje metu ir nemažai panašių renginių.

1998 m. Lietuvoje “Vaivos studijos” modelių agentūra tapo „Metroplolitan“ modelių agentūros (Paryžius) atstove, pristačiusi nemažai lietuvaičių į pasaulinę modelių rinką. Tarp jų ir Simona Mickutė, pasirašiusi vėliau kontraktą su Niujorko „Metropolitan“ modelių agentūra, Kristina Lenkutytė , patekusi į konkurso „Metropolitan Top Model World “ (Paryžius) geriausių pasaulio modelių penkioliktuką , Kristina Tučkutė pasirašiusi kontraktą su Metropolitan  modelių agentūra ( Paryžius) , Vaida Grikšaitė ir daugelis kitų.

Į Jungtines Valstijas, į Niujorko Long Island, kuris jai primena Klaipėdos pajūrį, Vaiva atvyko 2001 metais. „Kibau į grožio mokslus, įsigijau kosmetologo, visažisto  specialybę. Vėliau dirbau visažiste tokioms kompanijoms kaip Elizabeth Arden, Prescriptive. Rengdama įvairius renginius, kaip “Lietuviška Mada Amerikoje” (Niujorkas,Čikaga), “Vaiva Top Model”, “Mis Niujorko Lietuvaitė”, ,,Art Music and Fashion” ir kitus , įsiliejau ir į lietuvišką kultūrinį gyvenimą“ – prisiminimais dalinasi Vaiva Tučkuvienė.

 Ji kalba, jog Amerikoje sutikusi nuostabių lietuvaičių, kurie tapo jos gerais draugais ir net daugiau – ji juos laiko savo šeima. Vaiva sako, kad lietuvaičių yra ir “Vaiva Models” gretose. Tai Kristina Pečiulis, Goda Drigotaitė, Greta Reksytė.

Kelias į “ Vaiva Models” kompanijos įkūrimą, manau, buvo  nuoseklus, tik niekad nežinojau, kokiu modeliniu keliu nueisiu“- svarstė kompanijos įkūrėja.

Šių metų rugpjūčio dešimtąją Vaiva Tučkuvienė plačiajai visuomenei “Teen Choice Awards gift suite”  pristatė savo autorinę knygą “The Road to Modeling Success“. Vaiva sako, kad tai knyga, tiksliau mokomoji medžiaga apie modelio darbą. Ji skirta visiems, kurie nori plačiau sužinoti apie modelio biznį profesionaliaja prasme. Knygoje autorė dalinasi visa savo sukaupta darbo patirtimi apie visas modelio darbo subtilybes. Supažindina su įvairių modelių darbo kategorijomis. Moko, kaip savarankiškai pasirengti modelio darbui, o taip pat dalinasi įvairiomis grožio paslaptimis reikalingomis ne tik modeliams, bet ir kiekvienai merginai. 

„Džiaugiuosi darydama tai, kas man labiausiai prie širdies, įdėdama visą save, neskaičiuodama laiko. Laikas man tiesiog ištirpsta darbo metu. Žinoma, kaip ir visiems, kurie siekia vieno ar kito tikslo būta visokių išbandymų“- atsisveikindama sako Vaiva ir pacituoja  Napoleoną Hillą: „Jei nori laimėti ir pralaimėti bijai- žinok – pralaimėjęs esi.” O mes, savo ruožtu, linkime Vaivai tolimesnės visokeriopos sėkmės bei tikimės sulaukti „The Road to Modeling Success“ vertimo ir į lietuvių kalbą.

 

pl-logo-mini