Diplomatinį Lietuvos valstybės korpusą savo apsilankymu renginyje pagerbė ir pasveikino Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuotr.: Dž. Barysaitės.

Diplomatinį Lietuvos valstybės korpusą savo apsilankymu renginyje pagerbė ir pasveikino Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuotr.: Dž. Barysaitės.

1918 m. lapkričio 3 d. Lietuvos Valstybės Taryba XI sesijoje priėmė nutarimą įsteigti devynias ministerijas, tarp jų ir Užsienio reikalų ministeriją. Tų pačių metų lapkričio 7 d. prof. Augustinas Voldemaras pradėjo eiti Ministro Pirmininko ir užsienio reikalų ministro pareigas. Šią dieną – lapkričio 7-ąją – minima Lietuvos diplomato dieną.

Ta proga šiandien Užsienio reikalų ministerija surengė Lietuvos paminėjimą. Už ilgametį pasiaukojamą darbą Lietuvos diplomatinėje tarnyboje Užsienio reikalų ministerijos medaliu „Už nuopelnus Lietuvos Respublikos diplomatinėje tarnyboje“ apdovanoti ambasadoriai Vladimiras Jarmolenka ir Gediminas Šerkšnys, Užsienio reikalų ministerijos medalio „Už nuopelnus Lietuvos diplomatijai“ Sidabro kryžiumi – ministerijos darbuotojai Žibutė Čiurlionienė, Rimvydas Šileika ir ambasadorė Raimonda Murmokaitė, Užsienio reikalų ministerijos medalio „Už nuopelnus Lietuvos diplomatijai“ Bronzos kryžiumi apdovanotos diplomatės Nida Liubertienė ir Kristina Pakonytė.

Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo buvę užsienio reikalų ministrai, pirmieji Lietuvos atstovai užsienyje, buvę ambasadoriai, kitose Lietuvos ir ES institucijose dirbantys diplomatai, Seimo Užsienio ir Europos reikalų komitetų nariai.

Diplomatinį Lietuvos valstybės korpusą savo apsilankymu renginyje pagerbė ir pasveikino Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Visada buvote priekyje, visada prisiimdavote didelę atsakomybės naštą. Linkiu ir toliau diplomatinei tarnybai būti viena svarbiausių valstybės valdyme, viena ryškiausių, atsakingiausių. Dėkoju ir skatinu ir toliau išlaikyti tą lygį ir nepasiduoti bet kokiam spaudimui bei atlikti pareigą valstybei ir mūsų žmonėms. Atsakomybė už valstybę – ant kiekvieno iš jūsų pečių. Mūsų nedaug, todėl turime nuversti didesnius kalnus, padėti mūsų valstybei klestėti ir būti gerbiamai pasaulyje. Turime parodyti, kad galime ir sugebame daugiau, nei kas nors iš mūsų tikisi. Tai svarbu ne tik diplomatinei tarnybai, bet ir visai Lietuvai, jos žmonėms, jų saugumui ir gerovei”, – sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė.

pl-logo-mini