makiažasGerai būtų, kad para pailgėtų bent keliomis valandomis. Apie tai svajoja kone kiekviena moteris. Tada, rodos, užtektų laiko tinkamai pasirūpinti savo grožiu ir sveikata, nes kasdien padarom dalykų, kurie mums neišeina į naudą. Blogai, kai sveikatai kenkiantys veiksmai tampa įpročiu. Tad kaip geriau pasirūpinti savo grožiu ir sveikata?

Naktis be kontaktinių lęšių

Jei nuovargis privertė jus griūti į lovą su lęšiais, tikėtina, kad rytą prabudus akys bus paraudusios. Mat ant pernelyg ilgai naudojamų lęšių susikaupia baltymų apnašos, kurios yra nuostabi terpė veistis bakterijoms. Todėl gali kilti infekcija arba alerginė akies reakcija.

Jei miegojote su lęšiais, vos prabudusi juos išsiimkite ir akis praplaukite keliais lašiukais dirbtinių ašarų. Jeigu akis peršti, jos paraudusios, leiskite akims pailsėti ir tądien nešiokite akinius. Jeigu tokia situacija kartojasi dažnai, tiesiog nusipirkite lęšius, kurių nereikia kas vakarą išsiimti. Jie geriau nei paprasti: praleidžia orą, tad jos ne taip vargsta.

Dantų siūlo nauda

Bent kartą per dieną privalu dantis išvalyti specialiu siūlu ar tarpdančių šepetėliu. Vien įprastos pastos ir šepetėlio nepakanka. Tirpdančiuose lieka maisto likučių. Taigi kyla pavojus, kad įsimes ėduonis arba prasidės dantenų uždegimas.

Kraštutiniu atveju dantų siūlą ar tarpdančių šepetėlį gali pakeisti becukrė kramtomoji guma. Tik nepamirškite: gumą po 15 minučių reikia išspjauti ir praskalauti burną.

kontaktiniai lęšiaiNaktis be makiažo

Kai pakirsta nuovargio vakare krentate į guolį, paskutinė mintis, šmėstelinti prieš miegą:

Kad ir kaip būtumėte pavargusi, prisiverskite tai atlikti. Antraip nenuvalyta oda per naktį negalės normaliai kvėpuoti ir jums miegant vykstantys regeneracijos procesai bus sutrikdyti. Drauge su makiažo sluoksniu ant veido odos lieka ir per dieną susikaupusios dulkės, kiti nešvarumai. Jie padengia veidą tarsi kaukė, užkemša poras ir trukdo odai kvėpuoti, dėl to atsiranda spuogelių. Sutrikdoma ir riebalinių liaukų veikla. Tušu padažytos ir prieš naktį nenuvalytos blakstienos, šešėliais nutepti vokai – irgi lengvas grobis infekciją sukeliančioms bakterijoms.

Jei esate mirtinai pavargusi, makiažą galite nusivalyti specialiai tam skirtomis drėgnomis servetėlėmis, kuriomis nerekomenduojama kasdien valyti odą. Tačiau tai geriau nei eiti miegoti nenusivalius dažų. Beje, vanduo ir muilas – visiškai netikusios priemonės veido odai švarinti. Šitaip nuo odos nuplaunamas apsauginis lipidų sluoksnis ir ji greičiau sausėja.

Be pusryčių – nei žingsnio

Ryte dažnai taip norisi pamiegoti, kad tam aukojate netgi pusryčius. Negerai. Mokslininkai jau įrodė, kad žmones, kurie rytais iš namų išlekia nepapusryčiavę, antsvoris vargina daug dažniau nei tuos, kurie valgo pusryčius. Rytinis valgymas suteikia energijos visai dienai ir nenusėda ant šonų nepageidaujamu sluoksniu. Paprasčiausiai per dieną reikia tiek visko padaryti, kad visos rytą gautos kalorijos sudega. Atsisakydama pusryčių neišvengiamai užsiauginate alkio jausmą, kuris iki pietų, juolab pavakario pasidaro toks stiprus, kad nė nepajuntate, kaip persivalgote. Jei tuščiu pilvu išeinate į šaltą orą, sukeliate sau didesnį pavojų peršalti, taip pat pasigauti nepageidaujamų bakterijų, nes imuninė sistema veikia silpniau.

Jei iš ryto nesuspėjate papusryčiauti, bent jau bėgdama pro duris pasičiupkite obuolį ar kitą vaisių arba į darbą įsimeskite duonos ir sūrio. Net ir toks užkandis prie rytinės kavos su kolegomis aptariant naują dieną bus geresnis nei nieko nevalgius.

ilgi telefoniniai pokalbiaiMažiau telefoninių pokalbių

Ilgai kalbėti telefonu nesveika, o jei dar vienu metu abiem rankomis atliekate kelis darbus, telefono ragelį įspraudžiate tarp smilkinio ir peties. Jeigu taip elgiatės nuolat, netruksite pastebėti, kad ant kaklo atsirado daugiau raukšlelių. Taip pat didelė tikimybė pertempti sprando raumenis. Pasekmių ilgai laukti neteks: ims varginti skausmai, o kraštutiniu atveju – netgi raumenų uždegimas.

Jeigu ilgi pasiplepėjimai telefonu jums reikalingi nelyginant vitaminai, šiek tiek patuštinusi kišenę įsigykite laisvų rankų įrangą. Jei kalbate trumpai, ragelį visuomet laikykite rankoje.

pasivaikščioti yra sveika

Nors ir ne su šuniuku, tačiau sveika ;)

Kai pavargusi ir sužvarbusi grįžtate namo, greičiausiai neturite jokio noro dar lėtai pereiti per parką. Todėl po vakarienės mielai nugrimztate fotelyje su knyga, o dar geriau – su dubenėliu traškučių arba riešutukų įsitaisote visam vakarui priešais televizorių. Tokie tingūs ir malonūs įpročiai „parūpina” ne vieną nenumatytą kilogramą, ir tai vos per kelis žiemos mėnesius. Jeigu pasivaikščiojimus be sąžinės graužimo iškeičiate į tysojimą ant kušetės, turite žinoti, kad savo silpnybėms aukojate ir organizmo atsparumą. Silpnas imunitetas – didesnė ligų tikimybė, ypač sezoninių infekcijų.

Lengviausia prisiversti išeiti pasivaikščioti, jei… reikia išvesti šunį. Pasivaikščiojimai su augintiniu apsaugos nuo antsvorio, o kartu ir nuo kraujospūdžio bėdų, cukraligės, per didelio cholesterolio kiekio kraujyje. Jeigu keturkojo neturite, pasimankštinti vakarais galite tiesiog lovoje. Pavažiavusi dviračiu arba pakėlusi kūną į „žvakę”, paskatinsite kraujotaką, sudeginsite šiek tiek kalorijų, pagerinsite nuotaiką ir nereikės tiesti rankos į dar vieną šokolado plytelę. Judėjimas skatina organizme endorfinų (vadinamųjų laimės hormonų) išsiskyrimą. Mankštinantis jų pasigamina tiek pat, kaip ir suvalgius mėgstamų saldumynų porciją.

Neprisivalgykite vakare

Taip jau būna, kad genamos rūpesčių per dieną dažnai nė pavalgyti neturime kada. Užtat vakare palepiname save sočia vakariene. Paskaičiuojame, kad taip dienos kalorijų balansas neviršija normos. Deja, kasdienio badavimo iškamuotas skrandis reikalauja vis didesnių porcijų. O kadangi valgote vėlai vakare, sudeginti gautų kalorijų neturite kur, nes metas miegoti. Taip kalorijos nugula ant klubų ir šlaunų.

Jeigu darbe iš tikrųjų neturite galimybės išeiti pietauti, o pasiruošti porciją salotų iš vakaro laikote per dideliu laiko švaistymu, pakeliui į darbą nusipirkite indelį jogurto, varškės sūrelį ir obuolį. Jie suteiks jums energijos ir apsaugos nuo žvėriško apetito vakare. Iš tikrųjų vertėtų valgyti nedidelėmis porcijomis, bet dažnai.

Valgykite lėtai

Neturite nei jėgų, nei laiko kasdien dengti stalą ir susėsti vakarienės visa šeima? Namiškiai valgo tada, kai nustveria laiko, atskirai ir pageidautina kuo greičiau. Šis negeras įprotis — tiesiausias kelias į nepageidaujamą antsvorį. Mat valgydamos greitai, nepasimėgaudamos kiekvienu kąsniu, suvalgome kur kas daugiau nei būtina. Taip nutinka todėl, kad tik praėjus pusvalandžiui po valgio smegenys gauna pranešimą, jog esame sotūs. Taigi, kai valgome skubėdamos, nesišnekučiuodamos ir nesimėgaudamos, galime praryti net tris keturis kartus daugiau nei mums reikia. Valgymas paskubomis gali sukelti ir virškinimo sutrikimų. Kaipgi kitaip, jei skubėdamos praryjame beveik sveikus kąsnius, užuot maistą deramai sukramčiusios.

Kosmetika nesiskolinama

Kai neturite minutės užbėgti į parduotuvę nusipirkti dildės ir pasinaudojate įrankiu, kurį paskolino geraširdė bendradarbė, savo sveikatą stumiate į pavojų. Naudodamasi skolintomis kosmetikos priemonėmis galite užsikrėsti hepatito B arba C virusu ir netgi pasigauti rimtesnę ligą. Draugės lūpų pieštukas gali suteikti jūsų lūpoms gražų atspalvį, bet ir „apdovanoti” herpio virusu. Todėl prieš nuspręsdama pasinaudoti svetima kosmetika, labai gerai pasvarstykite ir nesiskolinkite.

pl-logo-mini