Photo_1_

Lietuvos sporto universiteto kancleris Mindaugas Balčiūnas. Nuotr.: lsu

Lietuvos sporto universiteto kancleris, Lietuvos Krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas tapo Vusterio universiteto (Didžioji Britanija) garbės profesoriumi. Iškilminga inauguracija vyko ketvirtadienio vakare (spalio 17 d.) naujai atidarytoje, 3000 vietų turinčioje krepšinio arenoje. Inauguracijos metu M. Balčiūnas skaitė pranešimą apie pasaulinį krepšinio fenomeną, apžvelgdamas krepšinio sporto šakos raidos, mokslo, kultūros ir ekonomikos aspektus.

Lietuvių patarlė, kad „savam krašte pranašu nebūsi“, pasirodo, yra netoli tiesos. Lietuvos Krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas šių metų pradžioje buvo triukšmingai sulaikytas Specialiųjų Tyrimų Tarnybos agentų, jam buvo pareikšti įtarimai drauge su bendrininkais organizavus nusikalstamą veiką, kurios pasiekoje Panevėžio viešbučio “Romantic” viešbutį valdančios bendrovės naudai apgaule esą buvo užvaldytos Panevėžio savivaldybės lėšos – pasak Panevėžio prokurorų, grupuotės nariai nusprendė padidinti viešbučio rekonstrukcijos darbų sąmatą ir savivaldybei išrašyti darbų atlikimo aktus bei sąskaitas už neatliktus remonto darbus.

Photo_3Už visus viešbučio remonto darbus iš biudžeto pagal iš anksto pasirašytą sutartį buvo numatyta sumokėti 2 mln. 375 tūkst. Lt. Šie pinigai buvo pervesti, bet STT teigia, kad iš šios sumos 1 mln. Lt esą buvo gautas neteisėtai pagal suklastotus dokumentus. Neoficialių šaltinių duomenimis, pagrindinėje byloje M.Balčiūnui įtarimai menksta, švelnėja, tačiau bylą tirianti Panevėžio apygardos prokurorė A. Gališanskytė viešai teigia, jog įtarimai visiškai panaikinti nebus.

„Profesoriaus Mindaugo Balčiūno mokslinė, vadybinė ir organizacinė veikla Europos krepšiniui suteikė naujų impulsų, jo vystomi tarptautiniai krepšinio plėtros projektai buvo įvertinti kaip vieni didžiausių ir geriausiai organizuotų krepšinio istorijoje. Mindaugas aktyviai prisidėjo prie to, jog Vusteris tapo vienu iš sparčiausiai augančių Europos krepšinio centrų, jis tapo puikiu Vusterio universiteto ambasadoriumi Europai ir pasauliui“,– sakė Vusterio universiteto vadovas, profesorius Deividas Grynas (David Green).

Photo_22008 metais Vusterio koledžui įgyjant universiteto statusą jo steigėju tapo Didžiosios Britanijos karališkos šeimos narys princas Ričardas, 2012 metais Vusterio universiteto bibliotekos atidaryme dalyvavo Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II-oji.

Vusterio universitete magistro studijas baigė Lietuvos krepšinio rinktinės nariai Linas Kleiza, Robertas Javtokas, Marijonas Petravičius ir kiti.

 

 

pl-logo-mini