Mikao Usui

Mikao Usui

Reiki galima apibūdinti, kaip tris dalykus.

iš Japonijos kilęs senovinis, paprastas, bet universalus gydymo ir tobulėjimo metodas, kurį galima tuoj pat išbandyti, nesunkiai, greitai išmokti, pasveikti, sustiprėti ir padeti kitiems;

neišsenkantis subtilios – gydančios, raminančios ir harmonizuojančios energijos šaltinis;

energetinis kanalas, kuriuo prateka subtilios energijos (kiekvienas jį turime, tik dažnai neaktyvų).

Reiki gydo, stiprina, harmonizuoja, tvarko:

1) dvasinę sveikatą: pasaulio ir savęs jame suvokimą;
2) psichinę sveikatą: depresiją, baimę nepasitikėjimą;
3) fizinę sveikatą: ligas, skausmus, sutrikimus;
4) santykius: gerina saviraišką, bendravimą;
5) santykius su sėkme: padeda suprasti ir išvengti nesėkmių;
6) santykius su materialiniais dalykais: darbu-uždarbiu, pinigais-turtu, buitimi.

Kas yra Reiki?

Reiki yra iš Japonijos kilęs senovinis universalus sveikatos gerinimo metodas. Reiki išvertus į lietuvių kalbą reiškia universalioji gyvybinė energija. Ji persmelkia visa, kas gyva. Šios energijos dėka yra palaikomos visos gyvybės formos ir be jos nieko negali būti. Nesvarbu, ar mes tuo tikime, suvokiame tai ar ne – energija tiesiog srūva, teka ir palaiko visas mūsų gyvybines funkcijas.

Reiki šaknys glūdi gilioje senovėje, o mūsų laikais Reiki metodą atgaivino japonų kilmės krikščioniškos mokyklos dėstytojas, vienuolis Mikao Usui. Vienas jo mokinių paklausė, kodėl mes negalime gydyti, kaip gydė Kristus. Mikao Usui nežinojo atsakymo, bet pradėjo intensyvias paieškas tiek krikščioniškuose , tiek kituose Rytų šventraščiuose. Jo ieškojimus vainikavo sėkmė – Reiki buvo grąžintas pasauliui, o pasekėjų dėka labai greitai išplito, kaip nuostabiai paprastas ir nepaprastai veiksmingas būdas semtis energijos ir tuo pačiu sveikatos tiesiog iš kosmoso, bei dalinti visiems panorėjusiems.

Mikao Usui praktikuojantiems Reiki rekomendavo laikytis šių penkių principų:

1. Nuo šios dienos esu be pykčio.
2. Nuo šios dienos esu ramus – be įtampos.
3. Nuo šios dienos esu be melo, sąžiningai uždirbu pragyvenimui.
4. Nuo šios dienos esu mylintis, atleidžiantis ir malonus aplinkiniams.
5. Nuo šios dienos jaučiu dėkingumą už blogą ir už gerą, ką turiu ir ką gaunu.

Šiandien Reiki vadinama tokia sistema, kuri leidžia sąmoningai susijungti su kosmine, visaapimančia energija ir perduoti ją delnais kiekvienai gyvai būtybei, net ir gyvūnams bei augalams. Tiesa, sakyti “gydo rankomis” būtų neteisinga – gydo ne žmogus savo rankomis, o toji energija, kuri teka per jo rankas. Reiki naudojantis žmogus, šiuo atveju yra tik laidininkas.

Kuo Reiki metodas ypatingas?

Reiki meistrai sako, kad Reiki energija yra ypatinga savo universalumu ir nepriklauso nuo žmogaus valios. Šis neišsenkamų jėgų šaltinis patenka per žmogaus aurą, toliau išsišakoja į rankas ir į visą organizmą.

Tai suaktyvina energetinius centrus, todėl Reiki energija yra juntama ir fiziškai: juntamas tam tikras sruvenimas, šiltumas arba vėsumas, žmogus atsipalaiduoja. Tai galėtų patirti visi, tiesiog ne visi nori. Su Reiki energija dirbantis žmogus deda delnus ant įvairių kūno vietų, taip sustiprina energetiką ir leidžia pačiam organizmui susidoroti su ligomis, skausmais ir sutrikimais. Ne taip paprasta suprasti kodėl ir kaip atsiranda Reiki, o kas nesuprantama ir dar mokslininkų iki galo nepaaiškinta – dažniausiai vadinama Dieviška. Tačiau Reiki nėra kažkoks stebuklas ar magiška galia. Sugebėjimą perduoti energiją kiekvienas žmogus gauna jau gimdamas. Netinkamas auklėjimas, gyvenimo suvokimas, ir gyvenimo būdas dažnai atima iš jo tą sugebėjimą. Taigi, tai nėra kažkoks paslaptingas gydymo būdas, bet greičiau – pagalba atrasti prarastą fizinę ir dvasinę harmoniją.
Kokia nauda sveikatai?

Atliekami Reiki seansai energetiškai sustiprina vidaus organus, harmonizuoja ir pagerina jų funkcijas. Ypač efektyviai padeda atsikratyti įvairios kilmės skausmų, negalavimų, depresijos, streso. Paprastai po Reiki seansų, žmogus jaučiasi žymiai žvalesnis, pagerėja darbingumas, padidėja atsparumas ligoms, organizmas pats pradeda valytis nuo susikaupusių šlakų ir toksinų.

Kalbant apie naudą mes esame įpratę greitai gauti apčiuopiamą rezultatą. Todėl medicina neretai užmiršta organizmo natūralią savireguliaciją ir nepašalina negalavimo šaknis, priežastis. Simptomų ar ligos pasekmės nelieka, bet nepašalinus priežasčių, dėl kurių žmogus susirgo (depresijos, stresai, nepasitenkinimas gyvenimu, pyktis, įtampa ir tt.), kaip taisyklė, problema tik persislenka iš vienos vietos į kitą, iš vienos ligos į kitą.

Tuo tarpu Reiki poveikis yra vos juntamas, švelnus ir apima ne tik fizinę mūsų asmenybės dalį. Pamažu keičiasi ir pats požiūris į gyvenimą, aiškesnės ir skaidresnės tampa mintys, žmogus ima mažiau blaškytis, todėl gali geriau save realizuoti. Reiki energijos poveikis visada yra teigiamas, jos negalima panaudoti piktiems kėslams, arba norint pakenkti. Reiki visada veikia tiek, kiek reikia ir ten, kur reikia. Virginijus iš savo ir savo pacientų patirties žino, kad Reiki padeda atrasti gyvenimo džiaugsmą negaluojantiems, pavargusiems, rūpesčių išsekintiems žmonėms.

Ką galima išgydyti?

Reiki nėra kokia terapija ar gydymo būdas įprasta šio žodžio prasme. Reiki tiesiog yra pagalba, kuri sustiprina organizmą, padeda jam pačiam kovoti su įvairiomis ligomis. Reiki veikia pozityviai tiek esant laikinam sveikatos pablogėjimui, pavyzdžiui, skaudant galvai ar peršalus, tiek esant rimtiems susirgimams, netgi vėžio, leukemijos ar širdies ligų atvejais. Net ir keli reiki seansai (paprastai atliekama 10 seansų) gali sumažinti arba visai panaikinti pašalinius vaistų vartojimo poveikius. Ypač veiksmingai šalina stresą, nuovargį, depresiją, padeda greičiau reabilituotis organizmui po traumų ar operacijų.

Tačiau tai nėra vaistas nuo visų ligų ir naudojamas daugiau kaip pagalbinė, papildoma priemonė šalia įprastų medicinoje taikomų terapijų. Reiki padeda visada, net ir tuo atveju, jei akivaizdžių rezultatų nesimato, nes papildo žmogaus energetinius išteklius. Reiki metodas yra puikiai suderinamas su bet kokiu medicininiu gydymu ir kai kuriose šalyse yra oficialiai leistinas, taikomas slaugos klinikose ir reabilitacijos centruose.

Kaip Reiki veikia?

Mes esame gyvi ir daugiau ar mažiau sveiki, nes gyvybinė energija pačiais įvairiausiais pavidalais teka ir cirkuliuoja po visą mūsų kūną. Manoma (kas dar nemato ar nejaučia gali tiesiog patikėti), kad yra tam tikri šios energijos tėkmės kanalai, kurie tradiciškai vadinami meridianais. Juose išsidėstę daugybė biologiškai aktyvių taškų, naudojamų ir akupunktūroje. Be to, žmogaus organizmo energetinėje dalyje yra septyni pagrindiniai centrai – čakros ir daug antrinių. Jų funkcija aprūpinti ir kaupti energiją mūsų kasdieniniams poreikiams. Jei šios energijos sruvenimas pasiekia visus organus ir visas ląsteles, jie normaliai funkcionuoja. Jei tekėjimas dėl kokių nors priežasčių sutrinka, tai susilpnina jų funkcijas ir žmogus suserga. Daugelio ligų priežastis – tiesiog mūsų jausmai ir mintys. Negatyvūs pojūčiai ir nusiteikimai atitinkamai daro įtaką visam mūsų energetiniam laukui. Kitaip sakant negatyvi energija kaupiasi ir sudaro kamščius. Staigiai prasiveržusi ji gali pasireikšti emociniais sutrikimais, pykčiu, destruktyviais veiksmais: persivalgymu, žalingais įpročiais ir panašiai. Rytuose yra seniai žinomas ryšys tarp tam tikrų organų ir emocijų. Pavyzdžiui, – inkstai kenčia nuo įtampos, širdis – nuo per didelio jausmingumo, kepenys – nuo neigiamų jausmų, plaučiai – nuo nepasitikėjimo, skrandžio ir žarnyno problemos – dėl pykčio arba džiaugsmo trūkumo.

Pesimistinės nuotaikos, perspektyvų nematymas išderina virškinimo ir įsisavinimo procesą. Harmonijos trūkumas sukelia įvairius negalavimus. Tuo tarpu Reiki padeda atstatyti natūralią organizmo pusiausvyrą, medžiagų apykaitą, savireguliaciją pačiu paprasčiausiu būdu, – tarsi upė pripildo organizmą ištirpdydama visus nešvarumus.

Ką reiškia būti reiki meistru?

Reiki meistru vadinamas žmogus, kuris yra praėjęs 3 pakopas. Pirma yra susipažinimas su Reiki energija, savęs ir kitų gydymas rankų dėjimu, antra – tai Reiki energijos siuntimas per atstumą,

ateities, praeities, situacijų, santykių gydymas. Trečia – meistro pakopa, kai galima mokinti kitus, inicijuoti. Iniciacija – tai tam tikras ritualas, kai yra atveriami, suaktyvinami energetiniai kanalai. Norint šį metodą išmokti, reikia atitinkamo žmogaus nusiteikimo ir apie 6-8 valandas laisvo laiko seminarui, o šiaip viskas vėliau tampa savaiminiu procesu. Reiki išmokti ir praktikuoti potencialiai gali kiekvienas, bet ne kiekvienas ateina į Reiki seminarus. Ne visiems yra priimtinas šis subtilusis pasaulis ir ne kiekvienas nori įsileisti jį į savo gyvenimą.

Reiki meistras nėra gydytojas. Iš tikrųjų gydo gydytojai ir sveikatos priežiūros specialistai. Reiki praktikuojantis tik leidžia gyvybinei energijai ateiti, o ji visapusiškai optimizuoja organizmo veiklą tiek, kiek reikia, ir ten, kur reikia. Yra toks posakis, kad su visomis ligomis organizmas susidorotų, jeigu jam netrukdytų, jei duotų pakankamai laiko pailsėti, jei jis nebūtų perkraunamas mintimis, darbais, emocijoms. Jeigu mes taip stipriai nealintume savo organizmo, jis pats sveikatą palaikytų. Sveikata – natūrali žmogaus būsena, liga- anomalija, bet ne atvirkščiai!

Reiki – gyvenimo būdas!

“Reiki padėjo mano gyvenime ne tik sveikatos atžvilgiu”, sako kalbintas reiki meistras – mokytojas kaunietis Virginijus Mockus. “Į Reiki atėjau dviem lazdom pasiramstydamas, o dabar vaikštau su viena ir esu nusiteikęs optimistiškai.Bet svarbiausia, kad Reiki pakeitė mano gyvenimo siekius ir įnešė galimybę padėti sau ir kitiems. Davė kitokį supratimą ir gilesnį suvokimą, kad nesi kaunietis, lietuvis, europietis, kad esi pasaulio, visatos dalis. Reiki praplečia sąmonę nuo materialių rūpesčių iki kosminio lygio”.

Kas energetiškai kenkia mūsų sveikatai?

Šiandien žmogus yra energetiškai sekinamas pačių įvairiausių žalingų poveikių.Tą visi seniai žino, bet ar suvokia?.

Pavyzdžiui, energetiniu požiūriu ypač neigiamai veikia mobilusis telefonas. Tam, kad apsisaugoti nuo mūsų galvą trikdančių vibracijų, organizmas savaime išskiria daugiau energijos. Kada energijos trūksta, neigiamas poveikis pasiekia ir žaloja. Kol sveikas, kol stipri energetika, organizmas dar atlaiko šį poveikį. Panašūs procesai veikiant kompiuteriams (jų procesorių generuojamiems dažniams), televizoriams, radijo ir magnetinėm bangom, triukšmui.

Taip pat veikia šeimyniniai barniai, nepasitenkinimai, konfliktai darbe, viršvalandžiai, įtampa, pyktis ir net persivalgymas.
Į klausimą “ką valgyti?” -paprasčiausias Virginijaus Mockaus atsakymas – “valgyti perpus mažiau”. Mažinti bet kokios mėsos naudojimą. Svoris auga ne vien nuo maisto, bet daugiau nuo tendencijos kaupti sau, nuo egoistinio požiūrį į gyvenimą, nenoro dalintis, padėti kitiems, tingumo.

Kodėl Reiki populiarėja?

Reiki meistrai ir praktikuotojai turi aktyvius energetinius kanalus, kuriais gali tekėti ši nuostabi, niekada neišsenkanti gydančioji energija. Delnais susijungę su kito žmogaus energetiniu lauku, jie gali perduoti tą pačią energijos tėkmę, tuo padėdami išjudinti ar dar labiau pagyvinti tai, nuo ko priklauso mūsų sveikatos būklė, žvalumas, nuotaika, darbingumas, sugebėjimas atsipalaiduoti, pailsėti ir daugybė kitų dalykų. Išmokę, galime bet kada padėti sau ir savo artimiesiems bei visiems, kuriems to reikia. Jokių šalutinių poveikių, jokių išlaidų. Reiki atveju, nereikia kažkokio ypatingo išsilavinimo ar talento. Tai arba priimi arba ne. Neatsitiktinai vis daugiau žmonių tai priima ir džiaugiasi tuo.

Padėti savo artimiesiems galime ir mes patys. Tereikia noro ir žinojimo, kad tai tikrai įmanoma.

Šumano-rezonansasMOKSLINIS REIKI PAGRINDIMAS

Žmonės netiki ir nepasitiki Reiki bei Reiki praktikais dėl paprasto dalyko – trūksta mokslinio Reiki pagrindimo, jos veiklos efektyvumo įrodymų. Pateiksime kelių mokslinių studijų vertinimus apie Reiki:

Nepriklausomi mokslininkai Dr. Robert Becker ir Dr. John Zimmerman 1980 – 90 m. tyrinėjo, kas vyksta su žmonėmis užsiiminėjančiais Reiki. Jie nustatė, kad praktikų smegenų pusrutuliai ne tik pradeda dirbti sinchroniškai alfa bangoms, bet jie taip pat pradeda “pulsuoti” unisonu su žemės magnetiniu lauku, vadinamu Šumano rezonansu. Vykstant seansui, biomagnetinis laukas praktikų rankose yra mažiausiai tūkstantį kartų viršijantis normą. Toni Bunnell (1997) siūlo hipotezę, kad energijos lauko ryšys tarp žemės ir praktikų leidžia jiems “prisijungti” prie “universalaus visatos šaltinio” per Šumano rezonansą.

Zimmerman (1990) ir Jan (1992) Japonijoje Seto mieste toliau tyrinėjo vibracijas iš praktikų rankų seansų metu. Jie atrado, kad vibracijos yra tokio paties dažnio, kaip smegenų bangos, kurios svyruoja nuo 0.3 iki 30 Hz, daugiausiai koncentruojantis ties 7 – 8 Hz, alfa bangomis. Nepriklausomi medicininiai tyrimai parodė, kad toks dažnių spektras stimuliuoja organizmo gijimą. Pvz.: 2 Hz skatina nervų regeneraciją, 7 Hz – kaulų augimą, 10 Hz – sąnarių atsistatymą bei 15 Hz – kapiliarų formavimasį. Fizioterapijos įranga sureguliuota šiais principais ir padeda vykti regeneracijai, o ultragarso technologijos dažniausiai yra naudojamos išvalyti užsikimšusias kraujagysles ir inkstų akmenis.

Kosmo kanalasDr. Robert Becker aiškina, jog šios “smegenų bangos” nebūna tik ties smegenimis, o keliauja visu kūnu per perineuralinę nervų sistemą. Vykstant seansui, šios bangos pradeda silpnai banguoti praktiko smegenų gumbure (thalamus), ir kaupia kumuliatyvią energiją, kuri pasklinda į periferinius kūno nervus, įskaitant ir rankas. Toks pat efektas yra ir žmogui, gaunančiam seansą, todėl Dr. Robert Becker teigia, jog ši sistema labiau nei bet kuri kita reguliuoja gijimą po traumų bei organizmo regeneraciją. Ypatinga Reiki (ir kitų panašių terapijų) savybė yra ta, kad tiek praktikas, tiek pacientas gauna teigiamą poveikį iš seanso.

Alfa bangos (8-14 Hz)

Transo būsenos ir negilaus miego bangos. Jos atsiranda atsipalaidavus, esant užmerktoms akims bei nusiraminus. Alfa bangos atitinka budrios sąmonės, esant atsipalaidavus, būseną.
Šiai būsenai būdinga gera savijauta, ramus ir sklandus mąstymas, teigiama nuotaika. Alfa bangas generuoja sveikas organizmas. Esant sumažėjusiam alfa bangų aktyvumui, atsiranda streso, susirūpinimo požymiai, smegenų veiklos sutrikimų bei ligų indikacijos.

Šumano rezonansas

“Šumano efektas/rezonansas”, tai aplink žemę esantis vienodo dažnio magnetinis laukas, kuris yra tokio pat dažnio, kaip ir dažnis, esantis kiekvieno žmogaus galvoje.

pl-logo-mini