NATO pajėgos Latvijos žemėje. Nuotr.: aco.nato.int

NATO pajėgos Latvijos žemėje. Nuotr.: aco.nato.int

Lenkijos ir Latvijos teritorijose vykstančios NATO karinės pratybos„Steadfast Jazz 2013″ artėja prie pabaigos. Esminis šių pratybų uždavinys – parengti ir patikrinti NATO aukštos parengties, technologiškai pažangias sausumos, oro, jūrų ir specialiąsias greitojo reagavimo pajėgas, kurias prireikus Aljansas gali greitai dislokuoti į bet kurią pasaulio vietą. Greitojo reagavimo pajėgos yra svarbiausia NATO kolektyvinės gynybos dalis.

„Steadfast Jazz 2013″ prasidėjo lapkričio 2 d. ir tęsis 7 dienas. Pratybose dalyvauja 300 Lietuvos karių, dislokuotų mūsų šalyje, Latvijoje, Lenkijoje ir Norvegijoje. Iš viso „Steadfast Jazz 2013″ sutraukė daugiau negu 6 tūkstančius karių iš 20 NATO šalių ir Aljanso partnerių – Suomijos, Švedijos ir Ukrainos. Tai didžiausios NATO pratybos nuo 2006 metų.

NATO pajėgos Latvijos teritoriniuose vandenyse. Nuotr.: navaltoday.com

NATO pajėgos Latvijos teritoriniuose vandenyse. Nuotr.: navaltoday.com

Šiandien, lapkričio 6 d. trijų Baltijos šalių vadovai – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Latvijos Prezidentas Andris Bėrzinis ir Estijos Prezidentas Toomas Hendrikas Ilvessas lankysis Latvijos teritorijoje, Adažių poligone. Kartu su jais ten dalyvaus ir greitojo reagavimo pratybas „Steadfast Jazz 2013″ stebės NATO Generalinis Sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas

Pasak Lietuvos Prezidentės, šios pratybos parodo tvirtą NATO įsipareigojimą ginti Lietuvą ir kitas Baltijos šalis nuo bet kokių išorės grėsmių.

 

pl-logo-mini